Menu

Raport BIK dla klientów indywidualnych

23 września 2019 - Bez kategorii

Klienci indywidualni mogą pobrać raport BIK, który zawiera szczegółową historię zobowiązań kredytowych i finansowych.

Dzięki raportowi możesz sprawdzić historię poszczególnych płatności kredytowych i innych zobowiązań, przykładowo takich jak pożyczki poza bankowe.

Raport BIK to najlepszy sposób na potwierdzenie wiarygodności finansowej, co jest szczególnie ważne na przykład przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny. Banki korzystają z własnej punktacji oraz oceny z systemu BIK. Im ocena jest wyższa, tym bardziej prawdopodobne jest, że spłacisz inne zobowiązanie na czas, więc bank będzie bardziej skłonny pożyczyć ci pieniądze.

Jak pobrać raport BIK?

Można pobrać i zapisać raport BIK jako plik PDF, a następnie wydrukować go. Aby to zrobić, musisz utworzyć konto w portalu BIK. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem utworzenia konta na portalu BIK jest opcja skanowania dokumentu identyfikacyjnego. Jeżeli nie chcesz wysyłać zeskanowanego dowodu, możesz utworzyć konto tradycyjną metodą korespondencyjną – czyli wysłać listem poleconym.

Klienci indywidualni najczęściej pobierają raport BIK, gdy ubiegają się o kredyt hipoteczny. Chcą upewnić się, że ich wynik BIK jest wystarczająco wysoki, aby mieć pozytywny wpływ na zdolność kredytową. Są też tacy, którzy pobierają raport BIK, sprawdzają, kto pytał o ich dane i czy ktoś wziął pożyczkę w ich imieniu. Ostatnie ryzyko można zminimalizować, kupując alarmy BIK. Koszt tego rozwiązania to tylko 2 zł miesięcznie.