Menu

Jak pozbyć się komornika? Nakaz zapłaty

28 lutego 2021 - Bez kategorii
Jak pozbyć się komornika? Nakaz zapłaty

Jak pozbyć się komornika? Nakaz zapłaty

Jak pozbyć się komornika? Pojawienie się znaczących opóźnień w spłacie długów sprawi, że całą sytuacją zainteresuje się komornik. Wówczas najpewniej dokona on zajęcia środków pieniężnych znajdujących się na koncie dłużnika. Poza tym może on również dokonać zajęcia innych składników majątku dłużnika. Jak odzyskać pieniądze zajęte przez komornika? W jaki sposób całkowicie uwolnić się od komornika?

Jak pozbyć się komornika? Jak ustalić fakty?

Pomimo tego, że dłużnik często dowiaduje się o sprawie dopiero od komornika, to taka sytuacja nie jest wcale zła. Zawiadomienie wysłane przez komornika powoduje, że dłużnik uzyskuje wszelkie informacje, które mogą pozwolić na rozpoczęcie procesu. Poza tym jeśli wcześniej dłużnik nie otrzymał jakiegokolwiek pisma z sądu, przykładowo nakazu zapłaty albo pozwu to może on przejść do działania.

Informacje od banku albo pracodawcy

Dłużnik może również dowiedzieć się o działaniach komornika od pracodawcy. Wówczas pracodawca musi posiadać pismo od komornika. Takie pismo zawiera informacje, które pozwalają na uzyskanie wiedzy na temat komornika i całej sprawy. Natomiast jeśli o sprawie dłużnik dowiaduje się podczas wizyty w banku to wówczas warto zadzwonić na infolinię banku. Taka rozmowa pozwoli na uzyskanie informacji na temat całej sprawy.

Akta sprawy

Jeśli nakaz zapłaty został wydany przez sąd okręgowy albo rejonowy niezbędne okazuje się pozyskanie akt sprawy. Jak to zrobić? Nie jest to trudne. Wystarczy skontaktować się z sądem po to, aby zamówić akta sprawy do czytelni. Podczas takiej wizyt możliwe jest utrwalenie akt sprawy na nośniku danych. Najprościej jest to dokonać poprzez sfotografowanie każdej strony akt. Istotne jest, aby zrobić zdjęcia wszystkim stronom akt, a także kopertom i zwrotką. Zdjęcia muszą być dobrej jakości tak, aby można było je bez problemu odczytać. Dla sprawy znaczenie mają wszystkie koperty oraz zwrotki, gdyż pozwalają na ustalenie, czy korespondencja była kierowana na właściwy adres. Poza tym pozwalają na ustalenie czy korespondencja została odebrana. Najlepiej jest skontaktować się z kimś, kto profesjonalnie zajmuje się takimi sprawami. Dzięki temu możliwe będzie bezproblemowe zakończenie całej sprawy.